Start Polecane Egzaminatorzy na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii grożą strajkami

Egzaminatorzy na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii grożą strajkami

904
0

W najbliższej przyszłości zdanie egzaminu w celu zdobycia prawa jazdy może stać się znacznie trudniejsze, ponieważ strajk egzaminatorów zagraża przeprowadzaniu testów przez Agencję ds. Standardów Kierowców i Pojazdów (DVSA).

Egzaminatorzy prawa jazdy zagrozili strajkiem, gdy ogłoszono plany zwiększenia liczby testów z siedmiu do ośmiu dziennie, mówi związek. Urzędnicy twierdzą, że dodanie kolejnego testu do i tak już napiętego harmonogramu będzie miało szkodliwy wpływ na egzaminatora i zwiększy ryzyko wypadków.

Związek egzaminatorów oświadczył: „Jesteśmy otwarci na konstruktywne rozmowy z kierownictwem w celu rozwiązania tego sporu, ale muszą oni zrozumieć, że PCS w pełni poprze wszelkie działania, które nasi członkowie zdecydują się podjąć, włącznie z akcją strajkową”. Prawie 1000 członków PCS jest zaangażowanych w spór w Anglii, Walii i Szkocji.

Dyrektor generalny DVSA, Loveday Ryder, powiedział: „Kraj przetrwał tak wiele w wyniku COVID-19, więc rozczarowujące jest to, że związek usług publicznych i komercyjnych zdecydował się na podjęcie takiego działania.„Bezpieczne skrócenie obecnego czasu oczekiwania na egzamin na prawo jazdy jest kwestią o znaczeniu krajowym, aby ludzie mieli dostęp do zatrudnienia, edukacji, opieki zdrowotnej i społecznej.”

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów, ogółu społeczeństwa i współpracowników jest najważniejsze i nadal pracujemy z nimi i PCS nad proponowanymi zmianami”.

PoprzedniBoris Johnson podniesie składki na ubezpieczenie
NastępnyDoświadczenie żeglarskie dla byłych pacjentów z rakiem w Southampton