Start Wiadomości Efekt obcięcia benefitów: 100 tysięcy głodnych dzieci

Efekt obcięcia benefitów: 100 tysięcy głodnych dzieci

997
0

Najbiedniejszym dzieciom na Wyspach spojrzał w oczy głód, po tym jak ich rodzice przestali dostawać benefity – wynika z badań przeprowadzone przez koalicję kościołów w UK.

Przez reformę systemu zasiłków i chętniejsze nakładanie kar przez władze państwowe ucierpiało wiele dzieci w Wielkiej Brytanii. Ostrzejsze zasady przyznawana benefitów oznaczają między innymi zawieszenie Jobseeker’s Allowance, dla osób, które nie spotkały się z urzędnikiem Jobcentre w odpowiednim terminie.

„Jeśli popełnisz przestępstwo żaden sąd nie ma prawa skazać Cię na karę bycia głodnym. Ale jeżeli spóźnisz się na spotkanie w Jobcentre, możesz stracić wszystkie swoje przychody i nie być w stanie przez tygodnie wyżywić swojej rodziny” mówi Niall Cooper z Church Action on Poverty.

Rząd podważa jednak liczby podane przez kościelne organizacje. Rzecznik Departamentu Pracy i Emerytur stwierdził, że każdego dnia doradcy z Job Centre Plus ciężko pracują, żeby pomóc ludziom znaleźć pracę. Sankcje natomiast są używane jedynie mniejszości osób, którzy nie wyrażali chęci, żeby z tej pomocy skorzystać.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPrawo brytyjskie za mało brytyjskie?
NastępnyWłaściciel „pływającego” samochodu przeprasza służby ratownicze