Start Wiadomości Efekt cięć w NHS. Otyli i palacze nie będą dopuszczani do operacji

Efekt cięć w NHS. Otyli i palacze nie będą dopuszczani do operacji

1404
0

Palacze i otyli w Devon nie będą dopuszczani do rutynowych operacji, dopóki nie zmienią swojego stylu życia. Jest to efekt cięć w budżecie NHS. A kolejne kroki związane z cięciami wydatków mają być podane wkrótce.

Nowa zasady dla Devon zostały ogłoszone tego samego dnia co plan dofinansowania służby zdrowia dodatkowymi 2 miliardami funtów. Jednak problemem hrabstwa jest ponad 14 milionów funtów deficytu i wydłużające się kolejki czekających na operacje. Przed dopuszczeniem do operacji pacjenci, którzy borykają się z dużą nadwagą, będą musieli zrzucić przynajmniej 5 procent swojej dotychczasowej wagi, a palacze powstrzymać swój nałóg przez przynajmniej 8 tygodni.

„Wszystkie te dodatkowe wymagania związane z planowanymi operacjami i leczeniem nie odnosza sie do przypadków zagrożenia życia. Zdajemy sobie sprawę jak trudno dla niektórych będzie rzucić palenie lub schudnąć i będziemy robić wszystko, żeby ich wspierać w tych działaniach” mówi Tim Burke, odpowiedzialny za służbę zdrowia w hrabstwie Devon.

Według badań w Wielkiej Brytanii aż 64 procent dorosłej populacji boryka się z problemme nadwagi, a co piąty Brytyjczyk jest nałogowym palaczem.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniW Wielkiej Brytanii jest tyle samo Polaków, co w Krakowie
NastępnyImigranci odmładzają Wielką Brytanię