Start Wiadomości EBay wyraził zgodę. Będą usuwać oferty bez konsultacji z firmą

EBay wyraził zgodę. Będą usuwać oferty bez konsultacji z firmą

339
0

Sprzedawca internetowy eBay poinformował, że przekazuje organom regulacyjnym uprawnienia do usuwania niebezpiecznych ofert bez konsultacji z firmą. Urzędnicy będą mogli usuwać przedmioty, „jeśli mają dowody na zagrożenie bezpieczeństwa konsumentów” – podał eBay.

W Wielkiej Brytanii będzie to obejmować Biuro ds. Bezpieczeństwa Produktów i Standardów oraz regulator internetowy Ofcom.

Rynki online, takie jak eBay, toczą ciągłą walkę o wytropienie niebezpiecznych przedmiotów sprzedawanych przez ich użytkowników. Dzieje się tak po części dlatego, że prawie każdy może utworzyć aukcję w witrynach aukcyjnych online. Przez lata badacze znajdowali niebezpieczne urządzenia elektryczne, zabawki i baterie do sprzedaży na wielu różnych rynkach internetowych – w tym w Amazon i chińskiej witrynie Wish. To ostatnie posunięcie, jak powiedział eBay, miało na celu przyspieszenie usuwania „nielegalnych lub niebezpiecznych przedmiotów” bez czekania na zgodę firmy.

Tylko wybrane, zaufane organy będą miały dostęp do nowych narzędzi. Ale ci, którzy to zrobią, będą mieli „możliwość samodzielnego usunięcia wszystkich ofert z rynku” – powiedziała firma. Dodała, że ​​we wczesnych etapach projektu zaangażowanych jest już ponad 50 autorytetów na całym świecie. EBay powiedział, że ma już „rozbudowane” systemy raportowania, z których mogą korzystać klienci, i podjął „proaktywne” kroki w celu usunięcia zakazanych przedmiotów. Jednak „wyeliminowanie potrzeby drugiego poziomu zatwierdzania usprawnia proces, czyniąc usuwanie produktu bardziej wydajnym i zmniejszając ryzyko zakupu szkodliwych produktów” – powiedział. Lesley Rudd, dyrektor naczelny Electrical Safety First, powiedział: „Z zadowoleniem przyjmujemy każde posunięcie, które przyspiesza proces usuwania niebezpiecznych towarów online. Nasze dochodzenia nieustannie ujawniają niebezpieczne, niemarkowe produkty elektryczne z oczywistymi wadami wizualnymi przeznaczone do sprzedaży konsumentom w Wielkiej Brytanii. Produkty te często nie posiadają niektórych z najbardziej podstawowych funkcji bezpieczeństwa”. Dodała jednak, że trzeba włożyć więcej pracy, aby w pierwszej kolejności takie produkty nie trafiały do ​​sprzedaży. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniIkea w UK skupuje zużyte meble
NastępnyWkrótce w Eastleigh rozpocznie się letni festiwal towarzyski