Start Polecane Eat out to help out: ponad 10,5 miliona posiłków odebranych w pierwszym...

Eat out to help out: ponad 10,5 miliona posiłków odebranych w pierwszym tygodniu

434
0

Według danych, ponad 10,5 miliona osób skorzystało z programu Eat out to help out w pierwszym tygodniu.

W ramach programu, który ma na celu ożywienie borykającego się z trudnościami sektora turystycznego, rząd płaci za 50% posiłku spożywanego w kawiarni, restauracji lub pubie w poniedziałek, wtorek lub środę. Zniżka, która ma obowiązywać do końca sierpnia, jest ograniczona do 10 funtów.

HMRC poinformował, że do 9 sierpnia otrzymał 10 540 394 wniosków w ramach programu. Kanclerz Rishi Sunak określił te liczby jako „niesamowite”, dodając, że osoby korzystające z programu pomagały wspierać sektor hotelarsko – turystyczny.

Rząd przeznaczył 500 milionów funtów na sfinansowanie polisy. Według Springboard, który monitoruje liczbę odwiedzających, doprowadziło to już do wzrostu liczby osób odwiedzających ulice handlowe w całym kraju.

Stwierdzono, że liczba osób w punktach sprzedaży detalicznej po godzinie 18:00 w ostatni poniedziałek, pierwszego dnia trwania programu, była o 19% wyższa niż tydzień wcześniej. Tymczasem wizyty w porze lunchu wzrosły o 10%. Jednak liczba wizyt na głównych ulicach jest nadal znacznie mniejsza w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku.

Skarb Państwa podał, że do programu zgłosiło się 83 068 restauracji. Są wśród nich sieci fast foodów, takie jak McDonald’s i KFC, a także wiele lokalnych niezależnych pubów, restauracji i kawiarni.

PoprzedniHMS Victory: Odwiedzający mają teraz okazję przejść pod statkiem
NastępnyKampania przeciwko rozprzestrzenianiu koronawirusa w regionie