Start Wiadomości E4 przestanie nadawać w dniu wyborów. „Zachęcimy nastolatki do głosowania”

E4 przestanie nadawać w dniu wyborów. „Zachęcimy nastolatki do głosowania”

957
0

Jeden z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dla młodzieży – E4, w dniu wyborów zrezygnuje ze swojej zwyczajowej ramówki. Władze sieci wierzą, że w ten sposób zachęcą 18- i 19-latki do udziału w wyborach.

Kontrolę nad pasmem przez jeden dzień przejmie Darren – wydawca, którego zadaniem będzie sprawowanie pieczy nad wajchą odcinającą sygnał przekazu telewizyjnego. Zamiast kolejnych odcinków ulubionych seriali czy programów typu relaity show, widzowie włączający E4 będą mogli jedynie podziwiać obijającego się Darrena. “7 maja Darren wyłączy E4, więc równie dobrze możecie iść i zagłosować” – zachęca lektor w telewizyjnym spocie.

„W poprzednich wyborach głosowała niespełna połowa uprawnionych poniżej 25 roku życia, dlatego zdecydowaliśmy się wytoczyć najcięższe działa, jakie mamy na podorędziu, aby wpłynąć na zmianę tej sytuacji” – powiedział szef marketingu i komunikacji w E4, Dan Broke. Przerwa w nadawaniu programu jest ostatnim etapem sponsorowanej przez stację kampanii “X”, której celem było podniesienie świadomości politycznej wśród młodzieży.

To pierwszy przypadek w historii brytyjskiej telewizji, kiedy kanał zawiesza nadawanie programu, aby zachęcić widzów do udziału w wyborach.

Jak tłumaczy rzecznik E4, kiedy o 7 rano drzwi lokali wyborczych zostaną otwarte, Darren zawiesi nadawanie programu. „Widzowie, którzy w dniu wyborów włączą E4, zobaczą Darrena wałęsającego się po montażowni, oraz od czau do czasu, materiały promocyjne i reklamy” – zapowiada rzecznik.

E4 ma obecnie największy udział w rynku telewizyjnym, jeśli chodzi o grupę wiekową 16 – 34 lata. W tym roku seriale takie jak „The Inbetweeners” czy „Made in Chelsea” obejrzał ona tym kanale 5,2 procent młodych osób.

ŹRÓDŁOhttp://www.polishexpress.co.uk/
PoprzedniZaletą wielokulturowego społeczeństwa jest… lepsza komunikacja
NastępnyNajbardziej wpływowy paszport na świecie