Start Wiadomości Dzisiaj ma być najgorętszy dzień lata. A wraz z nim – burze

Dzisiaj ma być najgorętszy dzień lata. A wraz z nim – burze

1049
0

Dzisiejsza pogoda ma przynieść upalną temperaturę, osiągając aż 37oC. Jednak wraz z letnią gorączką, pojawią się również gwałtowne burze. 

To może być najgorętszy dzień lata, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w Wielkiej Brytanii. Synoptycy przewidują silną falę upałów, które właśnie dziś z dużą mocą uderzą na Zjednoczone Królestwo. Jednak wraz z upałem, nadejdą burze, przed którymi ostrzega Met Office.

Meteorolodzy informują także kierowców, by przygotowali się na możliwą zmianę pogody – oprócz burz mogą wystąpić powodzie oraz grad, szczególnie we wschodniej części kraju.

Niestety skutki upałów są odczuwalne w całej stolicy. Dojeżdżający narzekają na intensywne ciepło, a także na brak klimatyzacji w metrach oraz budynkach, w których pracują. Dochodzi także do wielu poparzeń skóry przez nieprawidłową ochronę przed promieniami słońca.

Synoptycy oraz lekarze apelują do wszystkich mieszkańców, by odpowiedni przygotowali się do panującej pogody – nosili przy sobie butelkę wody, chronili swoją skórę oraz głowę przed szkodliwymi promieniami UV, a także przygotowali się na nadchodzące burze i opady deszczu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDlaczego NIE powinniśmy zostawiać pojemników z wodą dla zwierząt w New Forest
NastępnyFestiwal latawców w Portsmouth