Start Southampton Dzika przyroda pod presją: okres suszy zmniejsza koryta rzeki

Dzika przyroda pod presją: okres suszy zmniejsza koryta rzeki

215
0

Grupy zajmujące się ochroną środowiska twierdzą, że przedłużający się okres suszy ma „poważny” wpływ na dziką przyrodę w rzekach.

Ponieważ rzeki już są pod presją zanieczyszczenia i są wykorzystywane jako woda pitna, mówi się, że trwająca obecnie susza zwiększa napięcie.

Według Rivers Trust szczególnie niepokojące są strumienie kredowe, które wspierają kultowe gatunki, takie jak łosoś, zimorodek i wydra.

Na świecie istnieje ich tylko 200, z czego 85% znajduje się w południowej i wschodniej Anglii.

„To jest nasza rafa koralowa lub nasz las deszczowy Amazonii; to nasz wyjątkowy wkład w globalną przyrodę i bioróżnorodność” – powiedziała Christine Colvin z Rivers Trust.

Jamie Marsh, kierownik rezerwatów Hampshire i Isle of Wight Wildlife Trust, ostrzegał przed „poważną sytuacją” dzikich zwierząt, ponieważ poziom rzeki w niektórych częściach regionu są niskie.

W pewnym rezerwacie przyrody nad brzegiem rzeki Itchen w Winchester całkowicie wysechł staw, a niski przepływ rzeki uderza w źródła pokarmu dla ryb, owadów i bezkręgowców, wywołując efekt domina u zwierząt znajdujących się wyżej w łańcuchu pokarmowym.

Woda jest wypompowywana z gruntu lub pobierana bezpośrednio z rzek w ilości milionów litrów dziennie.

Southern Water, który dostarcza wodę do Hampshire i Isle of Wight, powiedział, że decyzja o wprowadzeniu zakazu używania węży ogrodowych była „istotnym krokiem” w celu ochrony siedlisk River Test i rzeki Itchen, gdzie wydobywa wodę.

Firma twierdzi, że przepływy rzek były o około 25% niższe niż powinny być w lipcu.

PoprzedniKobieta aresztowana po tym, jak pies ugryzł trzyletnią dziewczynkę w Havant
NastępnyCiało kobiety znalezione w wodzie w popularnym parku miejskim