Start Polecane Dziesięć nowych szkół ma zostać otwartych w Hampshire w ciągu najbliższych czterech...

Dziesięć nowych szkół ma zostać otwartych w Hampshire w ciągu najbliższych czterech lat

303
0

W ciągu najbliższych czterech lat w Hampshire zostanie otwartych prawie tuzin nowych szkół.

Rada Hrabstwa Hampshire ujawniła plany budowy i otwarcia 10 szkół do września 2025 r., aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na miejsca w szkołach.

Szacuje się, że do tego czasu potrzebnych będzie ponad 22 000 nowych miejsc w szkołach – a niektóre z nich będą pochodzić z rozbudowy istniejących wcześniej placówek. Rada hrabstwa ma obowiązek zapewnić każdemu dziecku miejsce w klasie.

Trzy szkoły – w tym Cornerstone CE Primary w Whiteley i Deer Park School w Hedge End – otworzą swoje drzwi dla uczniów w następnym roku akademickim.

Zastępca dyrektora rady hrabstwa ds. rozwoju strategicznego i dostarczania kapitału, Peter Colenut, powiedział: „Każdego roku obserwuje się dalszy wzrost, jeśli chodzi o liczbę miejsc w szkołach, ale niektóre obszary odnotowały szczególny wzrost liczby urodzeń w ciągu ostatnich kilku lat.”

„Główna presja na miejsca w szkołach pochodzi obecnie z nowych osiedli mieszkaniowych. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na nowe szkoły do ​​2025 roku.”

Szkoła podstawowa Hounsome Fields w Basingstoke ma zostać otwarta we wrześniu 2024 roku.

W następnym roku szkoła podstawowa AUE Second Primary w Aldershot, druga szkoła podstawowa Berewood w Waterlooville, szkoła podstawowa Hartland Village w Fleet, szkoła podstawowa One Horton Heath w Fair Oak, szkoła podstawowa Manydown w Basingstoke i szkoła podstawowa Welborne w Fareham również otworzą swoje drzwi dla uczniów.

PoprzedniSouthampton wśród najlepszych miast do pracy w małych firmach
NastępnyMężczyzna aresztowany pod zarzutem gwałtu w Southampton