Start Imprezy Dzień sztuki już dziś w Southampton

Dzień sztuki już dziś w Southampton

461
0

Dzisiaj w Southampton będą miały miejsce wydarzenia związane z dniem sztuki. W centrum miasta odbędą się wystawy, sesje artystyczne i targi sztuki i rzemiosła.

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie Accessible Art Show w Spark, Solent University, który zaprezentuje ponad 300 prac lokalnych artystów.

Wszystkie prace będą dostępne do kupienia podczas pokazu poprzez aukcję online.

Peter Symonds, organizator dnia, powiedział: „To będzie ogólnoeuropejski pokaz sztuki”. Chcę, aby każdy, kto przychodzi do Day of Art, znalazł coś dla siebie… To wydarzenie jest świętem bogactwa talentów i możliwości, które mamy na wyciągnięcie ręki”.

Umbrella Arts Festival odbędzie się w Nuffield Southampton Theatres City, gdzie goście mogą dowiedzieć się, jak muzyka i sztuka mogą mieć wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Inne wystawy odbędą się przez cały dzień w Southampton City Art Gallery, Solent Showcase Gallery, The Art House, NST City i John Hansard Gallery.

W mieście odbędą się również imprezy muzyczne, zajęcia plastyczne, warsztaty malarskie, kawiarnia zdrowia, pogadanki oraz gry planszowe.