Start Southampton Dzień czystego powietrza w Southampton. Mieszkańcy miasta zachęcani do podróży autobusem

Dzień czystego powietrza w Southampton. Mieszkańcy miasta zachęcani do podróży autobusem

329
0

Mieszkańcy Southampton są zachęcani do porzucenia samochodów i skorzystania z autobusu, aby uczcić w tym tygodniu Dzień Czystego Powietrza.

Operator autobusu miejskiego Bluestar obchodzi Dzień Czystego Powietrza 8 października, prosząc mieszkańców Southampton, aby zostawili samochody w domu i wybrali transport publiczny.

Firma od wielu lat pracuje nad czystszym powietrzem w mieście, w tym inwestuje w nową flotę bardziej ekologicznych pojazdów i instaluje panele słoneczne w autobusach, a także testuje pierwszy na świecie autobus filtrujący powietrze.

Nikki Honer, dyrektor ds. komunikacji w firmie Bluestar, powiedziała: „Autobus piętrowy może zastąpić wiele samochodów na drodze – nawet przy obecnych na pokładzie zasadach dystansu społecznego.” „Podróże autobusowe zmieniły się w ostatnich latach nie do poznania” – dodała.

„Nasze nowe autobusy mają wygodniejsze siedzenia, punkty ładowania USB dla użytkowników smartfonów i tabletów, akceptują płatności telefonem komórkowym, a także płatności zbliżeniowe i są wyposażone w najnowsze silniki o niskiej emisji spalin Euro 6.”

PoprzedniBrytyjskie banki będą zamykać konta rezydentom Unii Europejskiej
NastępnyAldi przedstawia nowy plan budowy ogromnego sklepu w pobliżu istniejących supermarketów