Start Polecane Dzięki Jane Austen Hampshire zarobiło miliony funtów

Dzięki Jane Austen Hampshire zarobiło miliony funtów

777
0

Według raportu brytyjskiej organizacji turystycznej Tourism South East obchody 200 rocznicy śmierci pisarki Jane Austen przyciągnęły do Hampshire miliony turystów, którzy zostawili w hrabstwie ponad 21 mln funtów.

W ubiegłym roku Hampshire obchodziło 200 rocznicę śmierci znakomitej powieściopisarki. Z tej okazji w całym hrabstwie odbywały się imprezy, wystawy, spektakle i wykłady. Jednym z ważniejszych wydarzeń była wystawa zatytułowana „Tajemnicza Panna Austen” w Winchesterze. W Basingstoke natomiast postawiono pierwszy na świecie naturalnej wielkości pomnik pisarki.

Ogromnym powodzeniem wśród turystów cieszyły się zarówno galeria w Winchesterze, w której pokazano portrety autorki „Dumy i uprzedzenia”, jak również XVII-wieczny dom w Chawton, w którym pisarka spędziła ostatnich osiem najbardziej twórczych lat swojego życia.

Według raportu TSE, w związku z obchodami rocznicy śmierci Austen do Hampshire w ubiegłym roku przyjechało w sumie 1062 miliony turystów, którzy na noclegi, jedzenie i pamiątki wydali prawie 21 mln funtów.

PoprzedniDzień Czystego Powietrza w Southampton
NastępnyTysiące rowerzystów na ulicach Southampton