Start Polecane Dzieci w UK narażone na poparzenia słoneczne, gdyż rodzice nie stosują kremów

Dzieci w UK narażone na poparzenia słoneczne, gdyż rodzice nie stosują kremów

1095
0

Zgodnie z najnowszymi badaniami, miliony dzieci w Wielkiej Brytanii są narażone na trwałe uszkodzenia skóry, ponieważ rodzice nie stosują kremu przeciwsłonecznego.

Badanie wykazało, że co szósty rodzic nie stosuje rutynowo ochrony przeciwsłonecznej u swoich dzieci w miesiącach letnich – niezależnie od pogody.

Ponad jedna trzecia dzieci bawi się w parku bez ochrony przed słońcem, podczas gdy prawie połowa rodziców wysyła dzieci do szkoły bez zastanowienia się nad pogodą – co powoduje, że miliony dzieci spędzają czas na zewnątrz w czasie najsilniejszego promieniowania UV bez ochrony.

Być może rodzice bardziej poważnie traktują ochronę przed słońcem, kiedy są na wakacjach, np. w Hiszpanii wierząc, że tam słońce jest o wiele silniejsze niż w domu, jednak nie zdają sobie oni sprawy, że ryzyko zachorowania na choroby skórne spowodowane słońcem jest możliwe również w UK.

W rezultacie trzech na 10 rodziców nie smaruje swoich dzieci kremem na opalanie podczas zabawy w ogrodzie czy na plaży.

Według badań to dzieci mieszkające w Southampton, Bristolu i Belfaście są najbardziej narażone na trwałe uszkodzenia skóry spowodowane słońcem w Wielkiej Brytanii.

PoprzedniPonad 600 tysięcy aplikacji o status osoby osiedlonej „settled status”.
Następny„Polskie” Targi Pracy w Londynie. Możliwości zatrudnienia w kraju