Start Polecane Działacze Greenpeace zablokowali wejście do banku w Southampton

Działacze Greenpeace zablokowali wejście do banku w Southampton

1066
0

Bank w Southampton został „zamknięty” przez działaczy Greenpeace w ramach ogólnokrajowego protestu przeciwko zmianom klimatu.

Oddział Barclays na Above Bar Street w Southampton został zamknięty przez aktywistów, którzy zablokowali drzwi wczoraj wczesnym rankiem, uniemożliwiając personelowi wejście do budynku.

Greenpeace protestuje przeciwko emisji dwutlenku węgla przez bank i podjął działania w 95 miastach w Wielkiej Brytanii. W wybranych oddziałach na oknach budynków umieszczono zdjęcia klientów Barclays noszących hasła takie jak „Zatrzymaj finansowanie paliw kopalnych” i „Zatrzymaj finansowanie kryzysu klimatycznego”.

Wystawy zablokowały dostęp do głównych oddziałów banku w Belfaście, Cardiff, Glasgow, Londynie i Manchesterze. Na wystawach pokazano fotografie niektórych z najgorszych katastrof klimatycznych w ciągu czterech lat od podpisania porozumienia klimatycznego z Paryża.

Morten Thaysen, działacz Greenpeace UK, powiedział: „Od powodzi w Southampton po pożary buszu na całym świecie i rekordowe upały na Antarktydzie, skutki tego kryzysu patrzą nam prosto w oczy”. „Zamknęliśmy oddziały w całym kraju, aby rzucić światło na rolę Barclays w finansowaniu tej nadzwyczajnej sytuacji”.

Rzecznik Barclays powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, że zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi obecnie świat, i jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać przejście na gospodarkę niskoemisyjną, jednocześnie zapewniając, że globalne potrzeby energetyczne będą nadal zaspokajane.

„Greenpeace ma absolutne prawo do wyrażania swojego zdania, ale chcielibyśmy, aby – wyrażając ten pogląd – powstrzymywano się od zachowań, które są skierowane przeciwko naszym klientom i współpracownikom”.

PoprzedniStatki wycieczkowe mogłyby być zasilane na lądzie, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla
NastępnyPolicja w Hampshire otrzyma więcej paralizatorów do walki z przestępczością