Start Wiadomości Dyskryminowany na tle rasowym Polak wygrywa z Tesco

Dyskryminowany na tle rasowym Polak wygrywa z Tesco

1718
0
JuliusKielaitis / Shutterstock.com

Pochodzącemu z Polski pracownikowi Tesco przyznano odszkodowanie w wysokości 12 tys. euro po tym, jak dyskryminowany mężczyzna złożył skargę na sieć do Trybunału Równości.

Pracownik oddziału Tesco położonego w irlandzkiej miejscowości Sligo pozwał pracodawcę, ponieważ w przysługującym mu dniu wolnym od pracy otrzymał od przełożonego pismo związane z niestawieniem się do pracy. Jak czytamy na portalu Journal.ie, mężczyzna wielokrotnie prosił o dzień wolny, jednak za każdym razem spotykał się z odmową. Nie przyznano mu wolnego nawet w dniu narodzin jego dziecka. Jednocześnie mężczyzna dowiedział się, że pracujący z nim Irlandczycy nie mieli problemów z uzyskaniem urlopu.

Podobne sytuacje powtarzały się na przestrzeni trzech lat. Przedstawiciel sieci Tesco próbował tłumaczyć, że ma to związek z brzmieniem umowy o pracę Polaka, gdzie wyszczególniono, że osobie zatrudnionej na stanowisku Asystenta Generalnego przysługuje urlop w konkretnym czasie oraz dni wolne określone umową.

Mający poczucie dyskryminacji Polak postanowił jednak złożyć skargę do Trybunału Równości. Ten uznał wniosek Polaka o dyskryminację oraz stwierdził, że sieć niesłusznie odrzuciła jego wniosek o dzień wolny. Sędziowie orzekli też, że Polakowi zostanie przyznane zadośćuczynienie. Za dyskryminację w miejscu pracy Polak otrzymał od sieci 12 tys. euro.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni20 mph w terenie zabudowanym? Tego domagają się lekarze
NastępnyUK przyznaje najwięcej obywatelstw ze wszystkich krajów UE