Start Wiadomości Dyskonty tańsze, ale z gorszymi produktami? To badanie nie spodoba się hipermarketom

Dyskonty tańsze, ale z gorszymi produktami? To badanie nie spodoba się hipermarketom

1018
0
Photo credit: givingnot@rocketmail.com / Source / CC BY-NC

Duże sieci hipermarketów mają kolejny, ważny powód do niepokoju. Dotychczas starały się tłumaczyć klientom, że co prawda ich produkty kosztują nieco więcj, ale w zamian za to dostarczają produkty o jak najlepszej jakości. Najnowsze badanie branżowego pisma The Grocer pokazuje jednak coś innego.

Pismo zajmujące się handlem detalicznym przebadało 1103 produkty, które sprzedawane są pod własną marką sklepów. Test polegał na podaniu nieoznaczonych produktów konsumentom, którzy wybrali te najsmaczniejsze.

Okazuje się, że najlepiej w zestawieniu wypadły dwa dyskonty. Lidl zdobył 13 złotych medali i 23 srebrne, Aldi z kolei zdobył tyle samo złotych medali, ale o 11 mniej wyróżnień za drugie miejsce. Dopiero trzecie miejsce w zestawieniu należy do Asdy.

O wstydzie nie może mówić Marks&Spencer, laureat ośmiu wyróżnień. To znacznie lepiej niż Morrisons czy SPAR, których tylko jeden produkt znalazł uznanie wśród klientów. Sainsbury’s nie wygrało żadnej nagrody, Waitrose nawet nie przesłał swoich produktów do testów.

„Nagrody pomagają zrozumieć naszym klientom, że niskie ceny nie oznaczają pójścia na kompromis odnośnie jakości” stwierdza Ronny Gottschlich z Lidla, który dostał główną nagrodę między innymi za jogurt, kompot truskawkowy i ser żółty.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniLandlord z Southampton ukarany za przerobienie domu na mieszkania
NastępnyNa kogo głosowaliśmy? PKW podała oficjalne wyniki z Wysp