Start Wiadomości Dwóch mężczyzn skazanych za pobicie wykładowcy uniwersyteckiego w rasistowskim ataku

Dwóch mężczyzn skazanych za pobicie wykładowcy uniwersyteckiego w rasistowskim ataku

513
0

Dwóch mężczyzn zostało uwięzionych po tym, jak zaatakowali wykładowcę uniwersyteckiego na ulicy Southampton.

Dr Peng Wang został „zaatakowany” przez grupę mężczyzn w lutym zeszłego roku, gdy biegał na Woolston. Sąd usłyszał, że w czasie napaści wykrzykiwano rasistowskie obelgi w kierunku ofiary.

W momencie ataku, wykładowca na Uniwersytecie w Southampton, który miał wtedy 37 lat, uderzył głową o chodnik, a nawet wspominał, że momentami tracił przytomność.

Po tym, jak grupa opuściła miejsce zdarzenia, dr Wang został zabrany do szpitala z krwotokiem z nosa i skaleczeniami, ale wkrótce potem został wypisany.

Później powiedział, że nie czuje się już bezpiecznie biegając w tej okolicy i że martwi się o swoją żonę i dziecko.

Pojazd, którym poruszali się sprawcy został zarejestrowany przez CCTV na moście Itchen wkrótce po ataku, co doprowadziło do zidentyfikowania dwóch mężczyzn, których później aresztowano.

36-letni Ricky Goodman z Millbrook Towers i 24-letni Rory Marshall z Williama Macleod Way zostali w rezultacie uwięzieni.

Po rozprawie w sądzie koronnym Southampton Goodman został skazany za napaść na tle rasowym, która spowodowała rzeczywiste uszkodzenie ciała, a Marshall został uznany za winnego napaści powodującej rzeczywiste uszkodzenie ciała.

Marshall przyznał się również do posiadania dwóch broni ofensywnych po tym, jak później znaleziono w samochodzie kij baseballowy i kastet, ale nie zostały one użyte w tym incydencie.

PoprzedniWestquay gospodarzem imprezy Lionesses przed meczem Euro 2022 w St Mary’s
NastępnyM3: Zatrzymano rowerzystę jadącego wzdłuż autostrady