Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych, a 400 roślin zostało skonfiskowanych po nalocie narkotykowym w Southampton.
W niedzielę wieczorem, 23 stycznia policja zatrzymała samochód na Thomas Lewis Way na podstawie informacji otrzymanych na temat możliwej produkcji narkotyków.
20-latek i 33-letni mężczyzna, obaj z Poole, zostali aresztowani pod zarzutem uprawy konopi.
Następnie przeszukano dom przy Arnold Road w Portswood i funkcjonariusze odkryli około 400 roślin konopi.
Dwaj mężczyźni zostali zwolnieni na czas śledztwa.
PC Alex Griffey w oświadczeniu powiedział: „Produkcja konopi na taką skalę jest często powiązana ze zorganizowanymi gangami przestępczymi, dlatego traktujemy ją tak poważnie.” „Gangi często wykorzystują bezbronnych ludzi i wprowadzają przemoc do społeczności i na ulice.
„Zadzwoń do nas, jeśli uważasz, że konopie indyjskie są uprawiane w Twojej okolicy, ponieważ pomaga nam to zbudować lepszy obraz wywiadowczy w celu namierzenia gangów narkotykowych.”
„Jeśli jesteś właścicielem, pamiętaj, aby regularnie sprawdzać swoje nieruchomości, ponieważ niebezpieczne zmiany w instalacji elektrycznej i konstrukcji budynku są często wykorzystywane do uprawy konopi.”
„Jeśli zauważysz coś podejrzanego, natychmiast to zgłoś”.