Start Southampton Dwie ruchliwe drogi w Portsmouth wyłączone ze strefy czystego powietrza

Dwie ruchliwe drogi w Portsmouth wyłączone ze strefy czystego powietrza

313
0

Dwie najbardziej ruchliwe drogi w Portsmouth mają zostać wyłączone ze strefy czystego powietrza, w której właściciele pojazdów powodujących duże zanieczyszczenie mieliby być obciążeni opłatą.

Zgodnie z planami rady miasta Fratton Road i Kingston Crescent zostałyby usunięte ze strefy opłat. Plany miałyby zostać wdrożone w przyszłym roku. Rada stwierdziła, że ​​jest to „balansowanie” między ochroną środowiska a wspieraniem lokalnych firm.

Przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie proponowanych opłat w wysokości 50 funtów dziennie za autobusy, autokary i ciężarówki oraz 10 funtów za taksówki, samochody dostawcze i minibusy w celu obniżenia poziomu dwutlenku azotu. Prywatne samochody i motocykle pozostałyby zwolnione z opłat.

Przemawiając na internetowym spotkaniu rady, Claire Udy z grupy Progressive Portsmouth People skrytykowała wykluczenie dwóch dróg. Jakość powietrza na Kingston Road jest niedopuszczalna, a Fratton Road jest w niewiele lepszej sytuacji – powiedziała. „Większość respondentów zgłosiła, że ​​jest zadowolona ze strefy czystego powietrza lub chciałaby, aby była większa.”

Dave Ashmore, szef rady ds. środowiska, powiedział, że Fratton Road jest obecnie rozważana jako część funduszu Future High Streets Fund. „Będzie to obejmować stworzenie dzielnicy o małym natężeniu ruchu, która jest znacznie trwalszym sposobem poprawy jakości powietrza i znacznie bardziej holistycznym sposobem ulepszania dróg”. Powiedział, że rządowe finansowanie strefy czystego powietrza zakończy się, gdy jakość powietrza „osiągnie zgodność”, prawdopodobnie w 2022 roku. Rada otrzymała ponad 6,2 miliona funtów na poprawę jakości powietrza w Portsmouth, w tym koszty wprowadzenia strefy.

PoprzedniSouthampton oficjalnie rozpoczęło wyścig o tytuł City of the Culture
NastępnyPozytywny wynik test na koronawirusa u ucznia jednej ze szkół w Hampshire