Start Polecane DVSA ujawnia, co zmieni się w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy od...

DVSA ujawnia, co zmieni się w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy od 28 września

905
0

DVSA (Agencja Standardów Kierowców i Pojazdów) podała, co zmieni się w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy od końca tego miesiąca.

Agencja ujawniła na początku tego roku, że kierowcy będą musieli zdawać nowy rodzaj egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Zmiana miała nastąpić jeszcze wiosną 14 kwietnia – ale z powodu pandemii koronawirusa nowy test został przełożony.

DVSA twierdzi, że nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy rozpocznie się w Anglii, Szkocji i Walii od poniedziałku 28 września 2020 r. Nowy test będzie polegał na tym, że uczący się kierowcy będą musieli odpowiedzieć na trzy pytania wielokrotnego wyboru po obejrzeniu klipu z jazdą, który trwa do 30 sekund.

Osoby biorące udział w teście będą mogły obejrzeć klip dowolną liczbę razy, zanim odpowiedzą na pytania wielokrotnego wyboru. Klipy wideo mogą przedstawiać np. samochód jeżdżący po wiejskiej drodze lub przez centrum miasta, a pytania, które następują po klipie, koncentrują się na aspektach takich, jak bezpieczne wyprzedzanie i motocykliści.

DVLA wyjaśniło, że zmiana jest wprowadzana po tym, jak badania ujawniły, że uczniowie z trudnościami w czytaniu i niepełnosprawnościami czuli się bardziej komfortowo ze scenariuszami wideo niż pisemnymi.

Wiele aspektów testu nie ulegnie zmianie. Uczący się kierowcy nadal będą musieli: odpowiedzieć na łącznie 50 pytań wielokrotnego wyboru w ciągu 57 minut, odpowiedzieć poprawnie na 43 z 50 pytań, aby zaliczyć część testu wielokrotnego wyboru, wziąć udział w części testu dotyczącej postrzegania zagrożeń, w ramach której kierowcy uczący się oglądają klipy wideo, aby dostrzec zagrożenia.

Aby uzyskać najnowsze informacje na temat tego, co należy zrobić, biorąc udział w teście teoretycznym na prawo jazdy, odwiedź: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-theory-tests.

PoprzedniRyanair odwołuje dziesiątki październikowych lotów
NastępnyNalot na fabrykę konopi – podejrzenie przypadku współczesnego niewolnictwa