Start Polecane DVSA proponuje zmianę przepisów dotyczących prawa jazdy

DVSA proponuje zmianę przepisów dotyczących prawa jazdy

725
0

Agencja Standardów Kierowców i Pojazdów zwróciła się do opinii publicznej o opinie na temat proponowanych zmian w sposobie udzielania licencji na samochody i testowania umiejętności jazdy na motocyklach.

DVSA rozpoczęła konsultacje w sprawie zmian, które, jak twierdzi, mają uprościć proces zdobywania kwalifikacji na poszczególne kategorie pojazdów lub uzyskiwania określonych poziomów prawa jazdy na motocykl.

Obecnie każdy, kto zdał egzamin na samochód z przyczepą w samochodzie automatyczną skrzynią zmiany biegów, musi zdać kolejny egzamin w samochodzie manualnym, aby podnieść poziom swojego prawa jazdy. Tak więc pierwsza część konsultacji dotyczy przejścia z licencji automatycznej na ręczną podczas holowania przyczepy, przyczepy kempingowej lub konnej.

Zgodnie z propozycjami, kierowcy, którzy zdali egzamin na prawo jazdy w samochodzie z automatyczną skrzynią w jednej z trzech określonych kategorii, mogliby prowadzić pojazd manualny, o ile mogą już prowadzić pojazd manualny w innej kategorii.

Te trzy kategorie to:

-samochód i przyczepa (B + E)

-średniej wielkości samochód ciężarowy (C1) wraz z ekwiwalentem holowania przyczepy (C1 + E)

-minibus (D1) i jego odpowiednik do holowania przyczepy (D1 + E)

Podobna zmiana dotycząca kierowców samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów została wprowadzona w 2014 roku.

PoprzedniTrwają prace nad ulepszeniem usług dla dzieci w Southampton
NastępnyKwarantanna hotelowa. Dziś pierwsze meldunki