Start Polecane DVLA wydaje ostrzeżenia wszystkim posiadaczom prawa jazdy w Wielkiej Brytanii

DVLA wydaje ostrzeżenia wszystkim posiadaczom prawa jazdy w Wielkiej Brytanii

1205
0

DVLA wydało ostrzeżenie dla kierowców w Wielkiej Brytanii.

W sieci pojawiły się strony internetowe proszą kierowców o płacenie za usługi, które są bezpłatne na stronie DVLA. DVLA poinformowało, że niektóre strony oferują pomoc w wyrobieniu dowodu rejestracyjnego pojazdu V5C lub odnowieniu prawa jazdy dla kierowców w wieku 70 lat. Wszystko to można zrobić za darmo na stronie DVLA.

Strony o których mowa oferują realne usługi, które reklamują – pobierając przy tym opłaty. Nawet jeśli DVLA pobiera opłatę za usługę, podejrzane strony internetowe będą prosić o jeszcze więcej. Na przykład odnowienie prawa jazdy na stronie DVLA kosztuje 14 funtów, ale w innych miejscach opłata może wynieść do 60 funtów.

DVLA poinformowało, że od stycznia 2020 r. skontaktowało się z nim 1200 kierowców w tej sprawie. Jeśli witryna oferująca usługi związane z DVLA nie ma na pasku adresu „gov.uk”, oznacza to, że może pobierać te dodatkowe opłaty. Inną oznaką jest to, że jesteś proszony o pieniądze za coś, co było wcześniej dla ciebie bezpłatne – na przykład aktualizowanie dziennika pojazdu przy zmianie adresu.

PoprzedniKontrowersje wokół zapowiedzi zniesienia obowiązku noszenia maseczek
NastępnyWestquay oświadczyło, że nie będzie transmitować Euro na dużym ekranie