Start Polecane Drzewa w Southampton pochłaniają mniej niż 1% CO2 w ciągu roku

Drzewa w Southampton pochłaniają mniej niż 1% CO2 w ciągu roku

627
0

Dane pokazują, że drzewa pochłaniają mniej niż 1 procent dwutlenku węgla emitowanego w Southampton.

Obrońcy środowiska ostrzegają, że lata wylesiania sprawiły, że obszary Wielkiej Brytanii nie mają „jednego z największych naturalnych sojuszników” w walce ze zmianami klimatu. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla (CO2) – główny gaz cieplarniany – z powietrza i przekształcają go w drewno i tlen w procesie znanym jako sekwestracja węgla.

Dane z Departamentu Biznesu, Energetyki i Strategii Przemysłowej pokazują, że lasy w Southampton dokonały sekwestracji 1,3 tony CO2 na hektar w 2017 r. Oznacza to, że drzewa na tym obszarze pochłonęły szacunkowo 6 500 ton węgla, zgodnie z danymi o wielkości gruntów z tego roku przedstawionymi przez Urząd Statystyczny.

Różne dane z działu BEIS pokazują, że Southampton wyemitowało 772,000 ton CO2 w tym samym roku, co oznacza, że ​​drzewa pochłonęły zaledwie 0,8% węgla uwolnionego do powietrza w 2017 roku.

Emi Murphy, działacz na rzecz drzew w Friends of the Earth, powiedział: „Dziesięciolecia niszczenia lasów spowodowały, że poważnie brakuje nam jednego z największych naturalnych sojuszników w walce z rozkładem klimatu”.

„Uprawa i utrzymanie większej liczby lasów jest kluczowym elementem w walce z sytuacjami kryzysowymi dotyczącymi klimatu i przyrody”.

PoprzedniZmarła ciężarna pielęgniarka. Uratowano jej dziecko
NastępnyWózki i stare lodówki porzucone na ulicy w Southampton