Start Polecane Drzewa na plaży Lepe mają zostać ścięte ponieważ stwarzają zagrożenie

Drzewa na plaży Lepe mają zostać ścięte ponieważ stwarzają zagrożenie

381
0

Dęby stojące w pobliżu krawędzi klifów z widokiem na Solent stały się jednym z najbardziej znanych zabytków w okolicy. Niektórzy ludzie, którzy lubią odwiedzać tę okolicę, twierdzą, że reprezentują Lepe z dawnych lat.

Jednak przez lata drzewa były narażone na gwałtowne burze, a także były zagrożone przez stale narastający problem erozji wybrzeża. Teraz trzeba je ściąć, żeby się nie przewróciły.

Post na stronie Lepe Country Park na Facebooku mówi: „Z przykrością stwierdzamy, że trzy dęby ostrokrzewu, które stoją obok kotwicy na szczycie klifu i obramowują widok na Solent, zostaną ścięte z powodu ryzyka upadku”.

Drzewa znajdują się w pobliżu siedziby Solent Rescue oraz przeszklonej kawiarni i centrum dla zwiedzających o nazwie The Lookoutat Lepe. Na początku tego roku budynek otrzymał jedną z nagród Civic Trust Awards 2021, a sędziowie stwierdzili, że zapewnia „piękne, harmonijne połączenie lądu z morzem”.

The Lookoutat Lepe został zbudowany na szczycie betonowych kolumn, aby chronić go przed podnoszącym się poziomem morza i falami sztormowymi.

Lepe odegrało ważną rolę podczas przygotowań do lądowania w D-Day i nadal można zobaczyć dowody jego wkładu w inwazję.