Start Polecane Druga fala upałów w Wielkiej Brytanii przewidywana na sierpień

Druga fala upałów w Wielkiej Brytanii przewidywana na sierpień

866
0

Met Office opublikował aktualizację dotyczącą potencjalnej sierpniowej fali upałów po tym, jak w miniony weekend temperatury nieco spadły.

Meteorolodzy prawidłowo przewidzieli falę upałów w lipcu, która zmusiła Public Health England do wydania ostrzeżenia o upałach po raz pierwszy w tym roku. Plaże, parki i inne przestrzenie publiczne były przepełnione, ponieważ Brytyjczycy cieszyli się upałem z temperaturami do 32 stopni Celsjusza. Eksperci ds. zdrowia namawiali ludzi, aby spędzali czas w cieniu, pili dużo wody i przestali wyprowadzać psy.

W zeszłym tygodniu eksperci przewidywali, że upały mogą powrócić w ciągu zaledwie kilku tygodni. Met Office opublikował średnio- i długoterminową prognozę przewidującą pogodę, jakiej możemy się spodziewać w sierpniu.

Napisano: „Na początku sierpnia wydaje się, że cieplejsze i bardziej suche niż przeciętne warunki powrócą w dużej części Wielkiej Brytanii. Temperatury powyżej średniej nadal są sygnalizowane przez większą część miesiąca, być może stając się czasami bardzo ciepłe lub gorące na południu”.

Można się jednak spodziewać opadów deszczu, a meteorolodzy dodają, że sierpień będzie miał „suchsze warunki ze słonecznymi okresami i „opadami deszczu lub dłuższymi okresami deszczu”.

Teraz z nadzieją na drugą falę upałów w sierpniu, Met Office opublikowało aktualizację, mówiącą, że „ustabilizowane, suchsze i cieplejsze powietrze” ma powrócić w przyszłym miesiącu.

PoprzedniOpóźnienia w wywozie śmieci w Southampton
NastępnyBrexit: Brytyjskie uczelnie już nie są oblegane przez studentów z Polski