Start Wiadomości Druga fala upałów na Wyspach. Padnie rekord ciepła

Druga fala upałów na Wyspach. Padnie rekord ciepła

1759
0

Synoptycy przewidują, że jeszcze w tym miesiącu na Wyspach może zostać odnotowana najwyższa temperatura w historii kraju – czyli ponad 38,5 stopnia Celsjusza.

Tego lata pogoda na Wyspach będzie spędzać sen z powiek niejednej osobie planującej urlop w kraju. Po czerwcowej fali gorąca nastąpi znaczne wychłodzenie – temperatury w Wielkiej Brytanii już za kilka dni zaczną gwałtownie spadać, aż osiągną wysokość ok. 20 stopni i na pewien czas się ustabilizują.

Wakacyjny chłód nie potrwa jednak długo. Pod koniec lipca w Wyspy uderzy bowiem druga w tym sezonie fala nieznośnych upałów. Zdaniem ekspertów bardzo wysokie temperatury mogą sprawić, że będzie to najcieplejszy miesiąc letni w historii pomiarów w UK. Poprzedni padł pięć lat temu w Brogdale w Kent – słupki rtęci pokazały wtedy aż 38,5 stopnia ciepła.

„Najcieplej będzie po 19 lipca. Nasze modele komputerowe pokazują dokładnie, że w tym czasie Europę zdominują silne fronty niosące za sobą najwyższe temperatury” – mówi przedstawiciel Met Office.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej fali upałów padł rekord ciepła w czerwcu – 36,7 stopnia Celsjusza.

W związku z ekstremalnymi temperaturami wydano ostrzeżenia komunikacyjne i zdrowotne.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniStatek Queen Mary 2 wypłynął w historyczną podróż
NastępnyGolizna i orgie. Festiwal seksu narobił zamieszania w angielskiej wiosce