Start Coronavirus Druga fala koronawirusa ma być znacznie groźniejsza od pierwszej

Druga fala koronawirusa ma być znacznie groźniejsza od pierwszej

1247
0

Drugi szczyt koronawirusa w Hampshire i Isle of Wight a także w całym kraju może być nawet trzykrotnie większy niż ten pierwszy. Taki jest „najgorszy scenariusz” raportu opracowanego na zlecenie głównego doradcy rządu Wielkiej Brytanii ds. walki z koronawirusem Patricka Vallance’a.

Dane Local Resilience Forum mówią nawet o 90 przypadkach zgonów z powodu koronawirusa dziennie w całym regionie. Dla porównania w szczytowym okresie w kwietniu liczba zgonów sięgała 30 dziennie. Rada hrabstwa Hampshire powiedziała, że ​​organy publiczne „współpracują ze sobą, aby zapobiec najgorszemu scenariuszowi”.

Według ekspertów, największe nasilenie drugiej fali epidemii nastąpi prawdopodobnie w styczniu i lutym. Prognoza, którą opracowali prof. Anne Johnson z Akademii Nauk Medycznych i prof. Stephen Holgate ze Szpitala Uniwersyteckiego Southampton, zakłada, że do czasu nasilenia się drugiej fali epidemii nie pojawi się ani skuteczny lek na Covid-19, ani szczepionka na koronawirusa.

Naukowcy przewidują, że publiczna służba zdrowia NHS będzie bardzo przeciążona zarówno ze względu na koronawirusa, jak i sezonową grypę oraz zaległe badania i procedury, które zostały odłożone ze względu na pandemię.

PoprzedniNiepewność na lotnisku w Southampton. Miejsca pracy zagrożone
Następny10-lecie dinozaura Southsea Common Luna Park