Start Polecane Dron dostarczył pierwsze materiały medyczne na wyspę Wight

Dron dostarczył pierwsze materiały medyczne na wyspę Wight

466
0

Pierwsze materiały medyczne dotarły na Isle of Wight za pomocą dronu.

Ładunek został dostarczony do Oddziału Patologii Szpitala St Marys na wyspie w sobotę 9 maja. Lot był częścią próby przeprowadzonej przez Solent Transport, University of Southampton i Windracers, w której wykorzystano Bezzałogowy Statek Powietrzny, aby pomóc szpitalowi w reakcji na wybuch koronawirusa.

Finansowane przez Departament Transportu badanie jest częścią projektu Future Transport Zone firmy Solent Transport, który bada, w jaki sposób dron Windracers ULTRA zaprojektowany i zbudowany przez University of Southampton może zapewnić sposób transportu materiałów medycznych do szpitala St Marys. Będzie to plan awaryjny dla dostaw, które obecnie prowadzone są drogą promową.

Personel uniwersyteckiego zespołu bezzałogowych systemów powietrznych wraz z Windracers nadzorowali lot z mobilnych centrów kontroli na obu lotniskach. Dron Windracers ULTRA to duża, dwusilnikowa platforma o nośności do 100 kg i o wielkości bagażnika samochodu kombi. W początkowych operacjach maszyna będzie przewoziła ładunki do 40 kg.

PoprzedniWedług nauczycieli powrót dzieci do szkół w czerwcu jest nierealny
NastępnyFarma konopi odkryta w Lordshill, Southampton