Start Polecane Drogi w centrum Eastleigh będą tymczasowo wolne od samochodów

Drogi w centrum Eastleigh będą tymczasowo wolne od samochodów

506
0

Centrum Eastleigh będzie tymczasowo wolne od samochodów, aby umożliwić ludziom kontynuowanie dystansu społecznego, gdy w przyszłym tygodniu ponownie otworzą się kolejne sklepy.

Od poniedziałku, 15 czerwca, szefowie rady Eastleigh zdecydowali się na ruch wolny od samochodów zarówno na Market Street, jak i High Street w centrum miasta, aby zapewnić bezpieczne środowisko handlowe i umożliwić bezpieczne kolejki do sklepów na dodatkowej przestrzeni drogowej.

Przy otwarciu większej liczby sklepów i ograniczeń liczby osób dozwolonych w danym momencie w sklepie, zapotrzebowanie na przestrzeń dla klientów w kolejce na chodnikach wzrośnie, a firmy, szczególnie branża gastronomiczna, mogą potrzebować więcej przestrzeni do działania na zewnątrz.

Przewodniczący Komitetu Obszaru Lokalnego Eastleigh (ELAC), radny Paul Bicknell określił tę decyzję jako „jednogłośną”, a decyzja o zdrowiu publicznym była priorytetem numer jeden.

Rząd zaleca lokalnym władzom wprowadzenie odpowiednich zmian na lokalnych drogach, aby pomóc w dystansie społecznym mieszkańców, pieszych i rowerzystów, a centrum miasta Eastleigh jest obszarem priorytetowym ze względu na duży odsetek odwiedzin.

PoprzedniLista oczekujących w NHS może osiągnąć w tym roku 10 milionów
NastępnyOgrody zoologiczne i parki safari otwarte w UK od poniedziałku