Start Polecane Drogi Southampton najniebezpieczniejsze… dla dzieci!

Drogi Southampton najniebezpieczniejsze… dla dzieci!

545
0

Drogi w Southampton należą do najniebezpieczniejszych w Anglii dla dzieci. Liczby skłoniły miejskich parlamentarzystów do wezwania do wprowadzenia ograniczeń prędkości i fotoradarów na drogach wokół szkół.

Dane Departamentu Transportu pokazują, że 37 osób poniżej 16 roku życia zostało zabitych lub poważnie rannych w wypadkach drogowych w Southampton w ciągu trzech lat od początku 2016 r. do końca 2018 r. Przy liczbie 27 incydentów na 100 000 dzieci jest to jedna z najwyższych liczb w Anglii.

W całym kraju 5,665 dzieci zostało zabitych lub poważnie rannych na drogach w latach 2016–2018.Jest to najwyższy poziom od pięciu lat.

Royston Smith, poseł z Southampton Itchen, prowadzi kampanię na rzecz ograniczenia prędkości do 20 km/h w obszarach zabudowanych. Powiedział: „Mamy fotoradary na drogach takich jak Northam Bridge i Lances Hill, ale nie ma ani jednej kamery w pobliżu naszych szkół”.„Tragedią jest to, że dzieje się to nadal w Southampton, kiedy od lat walczymy o bezpieczniejsze drogi i niższe ograniczenia prędkości.”

„Mam nadzieję, że teraz rada poważnie przyjrzy się propozycjom ograniczenia prędkości do 20 km/h w celu ochrony większej liczby młodych ludzi.”

Public Health England twierdzi, że rodzice podają prędkość i natężenie ruchu jako powody, dla których nie pozwalają swoim dzieciom chodzić ani jeździć na rowerze do szkoły, co, jak twierdzą ogranicza możliwości aktywności fizycznej.

PoprzedniZmiany dot. systemu aplikowania o settled status w związku z epidemią
NastępnySpadek poziomu zanieczyszczenia powietrza w Southampton