Start Polecane Dotychczas zgłosiło się tylko 127 kierowców cystern

Dotychczas zgłosiło się tylko 127 kierowców cystern

619
0

Boris Johnson poinformował, że wydano dotychczas tylko 127 spośród planowanych 300 wiz dla zagranicznych kierowców cystern, którzy mają przyjechać do Wielkiej Brytanii, aby pomoc w rozwiązaniu problemów z dostawami paliwa.

Zapytany, czy problemy z dostawami, które mają miejsce w ostatnich dniach nie świadczą o tym, że kraj jest w kryzysie, Johnson odparł: „Nie, myślę, że jest wręcz przeciwnie. To, co widzimy w gospodarce brytyjskiej i faktycznie też w gospodarce światowej, w dużej mierze wynika z tego, że łańcuchy dostaw odczuwają przeciążenie i napięcia, czego można się spodziewać od budzącego się giganta i to się dzieje”.

Premier przekonywał, że kraj stoi w obliczu „niezwykle interesującego momentu” i że niedobory siły roboczej są objawem mocy gospodarki, która ma możliwości dalszego wzrostu.

Zgodnie planem brytyjskiego rządu, do Wielkiej Brytanii natychmiast może przyjechać 300 kierowców cystern i pozostać w celu wykonywania pracy do końca marca 2022 r., a 4 700 kierowców przewożących żywność będzie mogło przyjechać od końca października i pozostać do końca lutego 2022 r. Do Wielkiej Brytanii będzie mogło od końca października przyjechać także 5 500 pracowników sektora drobiarskiego, którzy będą mogli pozostać do 31 grudnia 2021 r.

PoprzedniWłaściciele agresywnych psów mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 100 funtów
NastępnyCovid: Obawy przed wirusem prowadzą do tego, że rodzice nie dopuszczają dzieci do szkoły