Start Polecane „Dosyć tego” – Theresa May po ataku terrorystycznym w Londynie

„Dosyć tego” – Theresa May po ataku terrorystycznym w Londynie

936
0

„Nasz kraj po raz kolejny padł ofiarą ataku terrorystycznego” – tymi słowami rozpoczęła swoje przemówienie premier Wielkiej Brytanii. Theresa May wygłosiła oświadczenie tuż po posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA.

Premier podziękowała policji za odwagę i szybką reakcję. „Uzbrojeni funkcjonariusze byli na Borough Market w ciągu dosłownie kilku minut, zabijając następnie trzech napastników” – powiedziała May. Premier dodała: „Odkąd w naszym kraju pojawiło się zagrożenie związane z terroryzmem islamskim, dokonaliśmy znaczącego postępu w walce przeciwko jego planom i w obronie naszych obywateli. Pora jednak powiedzieć: dosyć tego”.

Premier podkreśliła, że pora coś zmienić i podała sposoby, jakimi brytyjski rząd będzie starał się zmienić sytuację. Według Theresy May nie można pozwolić, aby ekstremistyczna ideologia rozprzestrzeniła się w Internecie. Ważna jest współpraca w celu osiągnięcia porozumienia międzynarodowego, które regulowałoby zasady używania cyberprzestrzeni, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się ekstremizmu i terroryzmu.

Premier podkreśliła, jak bardzo ważne jest również prawdziwe zjednoczenie: „Cały nasz kraj musi się zjednoczyć i żyć nie jako seria oddzielnych społeczności, ale jako jedno naprawdę zjednoczone królestwo”.

Ważnym punktem w walce z terroryzmem ma być również rewizja strategii antyterrorystycznej. „Natura zagrożeń staje się coraz bardziej złożona i ukryta, więc strategia też musi się zmienić” – wskazała premier.

W wyniku sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie siedem osób zginęło, a co najmniej 48 zostało rannych.

PoprzedniGung Ho! Powraca do Southampton już w tym miesiącu
NastępnyTrump ostro o zamachu w UK: „Ta rzeź musi się skończyć”