Start Polecane Dorośli w Southampton należą do najbardziej otyłych na południowym wschodzie

Dorośli w Southampton należą do najbardziej otyłych na południowym wschodzie

443
0

Dane pokazują, że dorośli w Southampton należą do grupy osób o największej nadwadze na południowym wschodzie.

Premier Boris Johnson, który sam zmaga się z własną wagą ogłosił szereg środków, aby pomóc ludziom zrzucić zbędne kilogramy, w tym zakaz promocji niektórych fast foodów i surowsze kontrole reklam.

Eksperci z Public Health England stwierdzili, że nadwaga lub otyłość może dramatycznie zwiększyć ryzyko trafienia do szpitala lub śmierci z powodu Covid19. Lekarze i organizacje charytatywne z zadowoleniem przyjęły te plany, ale niektórzy twierdzą, że nie idą wystarczająco daleko.

Dane PHE pokazują, że 64% dorosłych w Southampton zostało sklasyfikowanych jako osoby z nadwagą lub otyłością w latach 2018-19. Profesor Dame Parveen Kumar, przewodnicząca rady naukowej Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego, stwierdziła, że ​​otyłość może mieć „niszczący” wpływ na zdrowie ludzi, w tym na zwiększone ryzyko zachorowania na koronawirusa.

Dodała: „Nowa strategia rządu jest prawdziwą pobudka dla narodu i konieczne jest, abyśmy wykorzystali tę okazję do wprowadzenia zmian na dobre, nie tylko dla teraźniejszego społeczeństwa, ale także dla przyszłych pokoleń.”

Katharine Jenner, dyrektor kampanii organizacji charytatywnej Action on Sugar i Action on Salt, powiedziała: „Cieszymy się, że rząd w końcu uznał, że ogromne firmy produkujące żywność i napoje, które są mocno przetworzona, o wysokiej zawartości tłuszczu, soli i cukru, reklamując te produkty nie działają w naszym najlepszym interesie.”

PoprzedniNastolatka z Southampton aresztowana po bójce na plaży w Bournemouth
NastępnyOtwarcie oddziałów Iceland Food w sklepach sieci Range