Start Wiadomości Donald Tusk spotkał się z brytyjską premier Theresą May

Donald Tusk spotkał się z brytyjską premier Theresą May

709
0

Donald Tusk zapowiedział, że to od Londynu zależy w jaki sposób zakończą się negocjacje oraz zadeklarował, że wciąż nie jest za późno na odwołanie Brexitu. 

Przewodniczący Rady Europejskiej podsumowując ubiegłotygodniowe spotkanie przywódców europejskich w Brukseli zwrócił się do Theresy May z zapewnieniem, że to od brytyjskiego rządu zależy, czy negocjacje zakończą się „dobrą umową, brakiem umowy czy też brakiem Brexitu”. Tusk zapowiedział też, że najtrudniejszy etap negocjacji dopiero nadejdzie – informuje Evening Standard.

– Musimy pozostać zjednoczeni bez względu na kierunek rozmów. Unia Europejska będzie w stanie sprostać każdemu scenariuszowi, dopóki nie będziemy podzieleni. To od Londynu zależy jaki scenariusz zostanie wybrany: dobra umowa, brak umowy, czy brak Brexitu. W każdym z tych scenariuszy będziemy chronić nasz wspólny interes tylko poprzez bycie razem – zaapelował Tusk.

Komentarz Donalda Tuska pojawił się po tym, jak Theresa May zapowiedziała, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie będzie okresu przejściowego, chyba że dojdzie do porozumienia w sprawie umowy handlowej.

Główny unijny negocjator ws. Brexitu wskazał natomiast, że wypracowanie umowy o wolnym handlu z Wielką Brytanią, po opuszczeniu przez nią UE, zajmie wiele lat.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZmiany w opłatach za leczenie w NHS dla imigrantów i turystów
NastępnyBrytyjscy naukowcy: Alkohol pomaga w nauce języków obcych