Start Brexit Donald Tusk: Nie będziemy po raz kolejny negocjować umowy wyjścia

Donald Tusk: Nie będziemy po raz kolejny negocjować umowy wyjścia

1122
0

W parlamencie w Wielkiej Brytanii opóźniane jest głosowanie dot. projektu wyjścia UK z UE. Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej skomentował to na Twitterze. Napisał, że Stronia Unii Europejskiej nie przewiduje kolejnych negocjacji umowy. 

Wczoraj Theresa May odwołała zaplanowane głosowanie w brytyjskim parlamencie. Premier postanowiła opóźnić podjęcie decyzji w Izbie Gmin. Wiele osób uważa, że May zdaje sobie sprawę z porażki w głosowaniu, które wykazałoby dużą różnicę głosów.

Premier Wielkiej Brytanii wyjaśniła, że jej decyzja o przesunięciu głosowania wynika z faktu, że słuchała głosów oraz stanowisk innych ministrów. Doszła do wniosku, że potrzebne jest ponowne przedyskutowanie umowy i negocjacje z Unią Europejską.

Natomiast Donald Tusk podkreśla, że Unia Europejska nie przewiduje renegocjacji ze względu na zbliżający się termin Brexit, który przypada na marzec 2019 r. Jak przyznaje, są jedynie gotowi, by rozmawiać o ułatwieniu ratyfikacji. Wspólnota chce także omówić scenariusze wyjścia bez umowy.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPlany budowy nowego Aldi w Southampton mogą zostać odrzucone
NastępnyKoncert Petera Andre w Southampton