Start Polecane Domy w Southampton kosztują 7,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia

Domy w Southampton kosztują 7,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia

870
0

Southampton jest jednym z najdroższych miejsc na zakup domu wraz z innymi południowymi miastami, w tym Portsmouth i Bournemouth.

Okazuje się, że przeciętny dom w Southampton kosztuje ponad siedem razy więcej niż roczne wynagrodzenie w mieście. Jednak według Zoopla mieszkania w mieście stają się coraz tańsze.

Wynika to z faktu, że wzrost cen domów spadł poniżej wzrostu średnich zarobków od 2016 r.

Southampton zanotowało roczny wzrost cen domów o 0,8% przy średniej obecnej cenie domu wynoszącej 228 500 £. Jest to 7,5-krotność średniego rocznego zarobku w wysokości 30 500 £.

W Portsmouth średnia cena domu w wysokości 238 200 funtów jest 7,9 razy wyższa od średnich rocznych zarobków w wysokości 30 400 funtów.

Rzecznik Southampton Property Association, Chris Clark, powiedział: „Nie sądzę, aby domy były mniej lub bardziej przystępne cenowo niż w 2016 roku. Należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników, takich jak oprocentowanie kredytów hipotecznych , mnożniki pożyczek, koszty energii, stawki i ogólne wydatki. W rzeczywistości, jeśli osiągasz średni dochód w wysokości 30 500 £, opcje zakupu są bardzo ograniczone, szczególnie biorąc pod uwagę potrzebę zebrania znacznego depozytu. Podobnie, kredytodawcy pozostają ostrożni. Ceny domów wzdłuż południowego wybrzeża utrzymują się na stałym poziomie, ani nie spadają, ani nie rosną w znacznym stopniu. Niektóre nieruchomości sprzedają się szybko, ale inne nie i nie zawsze jest oczywiste dlaczego tak się dzieje.”

Poprzedni„Więcej odpadów na wysypiskach” z powodu Brexitu bez umowy
NastępnyPracownicy agencji będą strzec brytyjskich granic po Brexicie