Start Southampton Dofinansowanie rządu na remonty szkół w Southampton

Dofinansowanie rządu na remonty szkół w Southampton

1400
0

Szkoły w Southampton i Hampshire mogą skorzystać z ponad 28 milionowego zastrzyku gotówki w ramach pomocy rządowej na pokrycie kosztów remontów i utrzymania.

Minister edukacji Nick Gibb oficjalnie ogłosił 6 bilionową pomoc dla szkół w UK, z czego 28 milionów zostanie przeznaczone na szkoły w Hampshire. Szkoła Podstawowa Valentine w Sholing jest jedną z 227 szkół, które skorzystają z tego projektu. Southampton City Council otrzyma 5.3 miliona na remonty szkół, a całe hrabstwo dostanie 23 miliony do 2017/2018 roku.

Ministerstwo Edukacji mówi, że pieniądze bedą wydane na drobne remonty i prace konserwcyjne. Minister Gibb, podczas wizyty w szkole podstawowej w Sholing mógł zobaczyć na własne oczy pleśń na ścianach, uszkodzone okna i przecieki wody w klasach. Gibb powiedział: ‘’ Widzimy jak pilne jest odnowienie, a w przypadku tego budynku nawet odbudowa aby zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki do nauki.’’ Personel szkoły podkreślił, że stan zadaszenia jest tak zły, że większa część placu wokół szkoły została odgrodzona z powodu spadających cegieł.

Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty jaką dostanie szkoła, ale prace remontowe zostaną wykonane w przeciągu najbliższych sześciu lat.

PoprzedniPoundland kupuje konkurenta
NastępnyCameron apeluje do pracodawców, aby podwyższyli pensje swoim pracownikom