Start Wiadomości Dodatkowy dokument przed głosowaniem w wyborach

Dodatkowy dokument przed głosowaniem w wyborach

764
0

W Bradford i Birmingham przeprowadzony zostanie pilotażowy program sprawdzania dodatkowych dokumentów przed oddaniem głosu w wyborach w 2018 roku. Wyborca będzie musiał udowodnić swoją tożsamość – informuje BBC.

Zdaniem rządu, zasady mają zapewnić sprawiedliwość systemu wyborczego. Przeciwnicy uważają jednak, że nie ma potrzeby wprowadzania obostrzeń – odsetek oszustw jest bowiem niski. Rząd powinien zająć się problemem jakim jest wypadnięcie z rejestrów wyborczych na skutek zmiany rejestracji wyborców z gospodarstw domowych na poszczególnych domowników.

Pełna lista okręgów wyborczych nie została jeszcze ustalona, jednak w programie weźmie udział prawdopodobnie będzie ich 18 na terenie Anglii. Do pilotażowego programu zostaną zaproszone te okręgi, w których dochodzi do największej liczby oszustw.

Poszczególne regiony będą sprawdzać różne typy dokumentów – od dowodów osobistych, po prawo jazdy, paszporty czy zapłacone rachunki lub inne dokumenty urzędowe – czytamy na bbc.com. Wyborcy, którzy głosują korespondencyjnie będą musieli rejestrować się co trzy lata.

Obecnie po przybyciu do punktu wyborczego wyznaczona osoba sprawdza zgodność imienia i nazwiska z tym wpisanym na liście, po zmianach procedury te zostaną zaostrzone.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKrólowa Elżbieta II ciężko przeziębiona
NastępnyCzwórka mieszkańców Hampshire wyróżniona za uratowanie płonącego mężczyzny