Start Southampton Dodatkowa kwota 10,5 mln funtów na modernizację szpitali przed zimą

Dodatkowa kwota 10,5 mln funtów na modernizację szpitali przed zimą

371
0

Szpitale w Hampshire zostaną zmodernizowane dzięki wielomilionowemu zastrzykowi gotówki.

Łącznie w poprawę pogotowia i opieki w nagłych wypadkach w całym hrabstwie ma zostać zainwestowanych 10,5 miliona funtów. Dzieje się tak, ponieważ University Hospital Southampton (UHS) NHS Foundation Trust otrzyma 9 milionów funtów od rządu centralnego, a dodatkowe 1,5 miliona funtów trafi do Hampshire Hospitals NHS Foundation Trust, która prowadzi szpitale w Winchester, Basingstoke i Andover.

Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób zostaną wydane pieniądze, nie zostały jeszcze ujawnione, ale rząd powiedział, że nowe fundusze można wykorzystać na rozszerzenie poczekalni i zwiększenie liczby kabin zabiegowych w celu zwiększenia liczby miejsc na oddziale ratunkowym.

Szpitale mogą również zdecydować się na wykorzystanie dotacji w celu zwiększenia opieki w nagłych wypadkach tego samego dnia i poprawy przepływu pacjentów w szpitalu, aby pomóc NHS w reagowaniu na presję zimową i ryzyko dalszych wybuchów pandemii koronawirusa. Projekty zostaną zakończone na początku przyszłego roku, aby zapewnić szpitalom korzyści z modernizacji w szczycie zimy.

PoprzedniSouthampton traci setki miejsc pracy w handlu detalicznym
NastępnyKilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków próbowało wrócić do kraju przed kwarantanną