Start Polecane Dobra wiadomość dla rowerzystów: City Council wydłuży ścieżki rowerowe w Southampton

Dobra wiadomość dla rowerzystów: City Council wydłuży ścieżki rowerowe w Southampton

1085
0

Southampton City Council ogłosił projekt transformacji ścieżek rowerowych w mieście. Cały plan ma kosztować 25 milionów funtów. 

Projekt zakłada wydłużenie ścieżek rowerowych w Southampton o 45 mil. Władze mają nadzieję, że do 2025 roku uda się zwiększyć liczbę użytkowników rowerów o 15 proc.

Pieniądze na projekt pochodzą zarówno od władz lokalnych, jak i od rządu. Plan zakłada ulepszenie rowerowej infrastruktury. Celem pomysłodawców jest budowa ścieżek rowerowych w ten sposób, że rowerzysta będzie mógł dostać się z jednego końca miasta na drugi poruszając się tą samą drogą.

Według ostatnich badań ponad połowa mieszkańców Southampton posiada rower, jednak jedynie 5 proc. używa go jako codziennego środka transportu. Władze chcą to zmienić.

W mieście powstaną również parkingi rowerowe i punkty obsługi technicznej. Tymczasowe parkingi dla rowerów pojawią się również przy większych imprezach masowych jakich, jak chociażby Common People czy Boat Show.

Jazda na rowerze jest dobra nie tylko dla środowiska ale także dla naszego zdrowia. Władze Southampton chcą sprawić, aby nasze miasto było miejscem, gdzie jazda na rowerze to codzienność.

PoprzedniKonserwatyści dostali poparcie dla mniejszościowego rządu
NastępnyUK: Z zazdrości siekierą zabił ciężarną dziewczynę