Start Wiadomości Do you speak English? Tak, i to lepiej niż przed rokiem. Polacy...

Do you speak English? Tak, i to lepiej niż przed rokiem. Polacy wysoko w rankingu poliglotów

1156
0

Jak wynika z najnowszego zestawienia English Proficiency Index, Polacy coraz lepiej mówią po angielsku. W tegorocznym rankingu zajęliśmy szóste miejsce, dwa oczka wyżej niż w 2013. Za nami znaleźli się, między innymi, Niemcy i Szwajcarzy.

Polska znalazła się w grupie krajów zaliczonych do klasy “very high proficiency” razem z zajmującą pierwsze miejsce Danią, oraz Holandią, Szwcją, Finlandią, Norwegią i Austrią. W rankingu sklasyfikowano 63 państwa. Angielskim na najniższym poziomie posługują się mieszkańcy Kambodży, Libii i Iraku.

W miarę jak coraz więcej osób planuje wyjazd za granicę, widocznie rośnie zapał do nauki języków. Posługiwanie się angielskim jako jedno z głównych kryteriów wyboru kandydatów potwierdzają rekruterzy z wielu agencji pracy. Inwestycja w naukę szybko się zwraca – osoby dwujęzyczne zarabiają nawet 16 procent więcej.

Znajomość angielskiego jest atutem nie tylko dla tych, którzy planują emigrację. Nabyte umiejętności językowe będą dużym atutem również po powrocie do kraju. Z ankiety przeprowadzonej przez pracownię Milward Brown wynika, że aż 67 procent pracodawców uważa to za warunek konieczny przy zatrudnieniu. Specjaliści doradzają aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse na wymarzoną pracę i zatroszczyć się o certyfikat potwierdzający poziom znajomości angielskiego, na przykład Cambridge lub TOEFL.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniGangi z Europy Wschodniej robią naloty na Wielką Brytanię. Ich działalność staje się coraz bardziej wyrafinowana
NastępnyWzrosły ceny biletów. Brytyjczycy więcej wydają na dojazdy do pracy niż inni Europejczycy