Start Wiadomości Do Wielkiej Brytanii nadciąga huragan Diana. Przyniesie zmiany w pogodzie

Do Wielkiej Brytanii nadciąga huragan Diana. Przyniesie zmiany w pogodzie

1168
0

Brytyjczyków czekają ulewne deszcze oraz silne podmuchy wiatru. Wszystko przez nadciągający do Wielkiej Brytanii huragan Diana. Deszczowa aura ma już pojawić się w środę. 

Obecnie na Wyspach pogoda jest dość niespokojna przez niskie ciśnienie, które powoli nadciąga znad Atlantyku. Do tego namiesza huragan Diana, który sprawi, że w Wielkiej Brytanii spadnie obfity deszcz, a wiatr będzie wiał o dużej sile.

Silne podmuchy wiatru odczuje szczególnie zachodnia część Wielkiej Brytanii. Tam może wiać nawet do 60 mil na godzinę. Choć synoptycy uspokajają, że taki stan pogodowy nie będzie utrzymywał się zbyt długo. Intensywne opady deszczu przewidywane są jedynie przez dwa dni, jednak w tym czasie suma opadów może zwiększyć się do 7 cm.

– W chwili obecnej bardzo prawdopodobna wydaje się zasadnicza zmiana pogody – powiedział Dan Harris, zastępca głównego meteorologa w Met Office. -Spodziewamy się mokrej i wietrznej aury, która pojawi się już nawet we wtorek i przyjdzie od południowego zachodu, choć nie mamy jeszcze pewności kiedy i gdzie pojawią się najgwałtowniejsze burze po przybyciu Diany do naszych brzegów – dodaje Harris.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKampania na rzecz zakazu handlu w Boxing Day
NastępnyŚpiewające skrzynki pocztowe