Start Southampton Do dziesięciu bibliotek może zostać zamkniętych a dziesiątki osób może stracić pracę

Do dziesięciu bibliotek może zostać zamkniętych a dziesiątki osób może stracić pracę

464
0

Do dziesięciu bibliotek w Hampshire może zostać zamkniętych, a dziesiątki osób może stracić pracę po tym, jak rada hrabstwa ogłosiła plany budżetowe.

Liczba bibliotek w całym hrabstwie może spaść z 48 do 38, a w pozostałych bibliotekach godziny otwarcia uległyby zmniejszeniu o 15% w ramach restrukturyzacji usług bibliotecznych w Hampshire.

Jednak rada hrabstwa twierdzi, że nadal istnieje możliwość, aby wszystkie biblioteki w Hampshire pozostały otwarte, ale oznaczałoby to, że godziny otwarcia zostałyby zmniejszone o 25%.

Mieszkańcy proszeni są teraz o zabranie głosu w sprawie dwóch proponowanych opcji lub zaproponowanie nowych sposobów, które pomogłyby radzie hrabstwa Hampshire zaoszczędzić 1,76 mln funtów na usługach bibliotecznych do 2021 r.

Dokumenty wydane przez radę hrabstwa w ramach dziesięciotygodniowych konsultacji społecznych ujawniły, że biblioteki zagrożone zamknięciem to biblioteki w Blackfield i Lyndhurst w New Forest, biblioteka Fair Oak w Fair Oak, Chineham i biblioteki SouthHam w Basingstoke , Biblioteka Elson w Gosport, biblioteka Emsworth w Havant, Horndean w East Hampshire, biblioteka Lee-on-the-Solent w Gosport i biblioteka Odiham w Hart.

PoprzedniNowy hotel Moxy w Southampton otwiera swoje podwoje
NastępnySpadek sprzedaży w sieci John Lewis. Szef firmy rezygnuje