Start Wiadomości Do 2050 roku jedna czwarta Brytyjczyków będzie pochodziła z mniejszości etnicznych

Do 2050 roku jedna czwarta Brytyjczyków będzie pochodziła z mniejszości etnicznych

1191
0

Wysoka liczba porodów wśród matek z Pakistanu, Bangladeszu, Indii czy Afryki znacznie zasili liczebnie mniejszości etniczne żyjące w Wielkiej Brytanii. Do roku 2051 brytyjska populacja wzrośnie z 63,4 miliona (dane z ostatniego cenzusu) do 77,4 miliona w 2051 roku.

Podejrzewa się, że populacja rasy białej wzrośnie z 3,3 mln do 58,6 mln, podczas gdy mniejszości etnicznej podniesie się o ponad 10 mln (do 18,7 mln).

Alp Mehmet z Migration Watch zauważa, że „przewidywania te są niepewne, jednak podkreślają duży wpływ masowej imigracji na nasze społeczeństwo”.

Profesor David Coleman, ekspert ds. populacji z uniwersytetu w Oksfordzie twierdzi, że „wiele ze skutków masowej imigracji jest szkodliwych. Nie potrzebujemy dodatkowych 13 milionów ludzi do 2050 roku.

Za ten wzrost będą odpowiedzialni niemal w pełni imigranci oraz ich dzieci. Wielka Brytania nie stanie się przez to szczęśliwszym i bogatszym krajem. Przeludnienie będzie miało negatywne skutki, wywrze większą presję na system edukacji, szpitale oraz warunki mieszkaniowe”.

Dane te pojawiły się w raporcie Government Office of Science i opierają się na statystykach z cenzusu w 2011 roku oraz wskaźniku urodzeń i zgonów wśród mniejszości etnicznych na Wyspach.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniRój niebezpiecznych szerszeni nadciąga nad Wyspy. Ugryzienie może być śmiertelne
NastępnyPromocje pod lupą: największe supermarkety odpowiedzą za oszustwa cenowe