Start Polecane Dlaczego opłaty parkingowe w Hampshire mogą wzrosnąć?

Dlaczego opłaty parkingowe w Hampshire mogą wzrosnąć?

428
0

Rada Hrabstwa Hampshire ostrzega, że w przyszłości opłaty parkingowe mogą znacznie wzrosnąć.

Rada Hampshire proponuje centralizację usług parkingowych w całym hrabstwie, w celu zwiększenia ich efektywności. W wielu częściach hrabstwa, w tym w Winchester, Basingstoke, Eastleigh i Havant, parkingami na ulicach zarządzają rady dzielnic.

Jednak rzecznik Liberalnych Demokratów ds. gospodarki, transportu i środowiska, radny Martin Tod, obawia się, że ten ruch będzie miał duży wpływ na mieszkańców. Powiedział: „Plan hrabstwa mówi tylko o zbieraniu pieniędzy – a to nieuchronnie oznacza podwyższenie opłat i ograniczenie egzekucji.”

Gosport to jedno z miast, w którym rada hrabstwa zarządza już parkowaniem. Egzekucją zajmuje się wykonawca rady hrabstwa, NSL. Lider rady gminy Gosport, Graham Burgess, przyznał, że mieszkańcy mogą stracić na bezpłatnych parkingach – ale powiedział, że ceny nie wzrosną.

„W pewnym sensie mieszkańcy będą musieli zapłacić więcej, jeśli opłaty zostaną wprowadzone na nowych drogach – na przykład w Lee-on-the-Solent rozważa się to w Marine Parade East i West – ale są to plusy.” „Jako właściciele autostrad mogą lepiej egzekwować parkowanie, co powinno położyć kres niektórym problemom z parkowaniem w całym Hampshire”.

Członek wykonawczy Rady Hrabstwa Hampshire ds. operacji drogowych, Russell Oppenheimer, podejmie decyzję w sprawie propozycji we wtorek po południu.

PoprzedniDemonstracja w Southampton przeciwko braku pracy i możliwości
NastępnyPonad 12 osób rannych w wypadkach e-skuterów w Hampshire