Start Polecane Dlaczego NIE powinniśmy zostawiać pojemników z wodą dla zwierząt w New Forest

Dlaczego NIE powinniśmy zostawiać pojemników z wodą dla zwierząt w New Forest

1019
0

Mieszkańcy i odwiedzający New Forest są proszeni o nie zostawianie pojemników z wodą dla zwierząt pomimo długotrwałej fali upałów. Pracownicy rezerwatu ostrzegają, że najlepsze intencje ludzi mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

„Rozumiemy, że mieszkańcy niepokoją się o wodę dla zwierząt leśnych w tym niezwykle długim okresie bez deszczu. Chcielibyśmy zapewnić wszystkich, że zwierzęta wiedzą, gdzie znaleźć wodę” – twierdzą pracownicy New Forest. „Zostawianie wody w wiadrach i innych pojemnikach dla zwierząt jest bardzo szkodliwe i niebezpieczne. Prosimy mieszkańców lasów, by tego nie robili. W poprzednich latach zwierzęta albo wywracały wiadra, albo raniły się nawzajem, gdy spierały się o dostęp do nich.” Pozostawiona w wiaderkach woda zmusza także zwierzęta do przekraczania dróg, co nie jest dla nich bezpieczne.

W lesie znajduje się wiele dużych zbiorników wodnych, do których woda dostarczana jest wodociągami, a także strumienie i stawy. Musielibyśmy mieć przynajmniej pół roku suszy, aby zbiorniki te wyschły. O wiele lepiej jest pozwolić zwierzętom na znalezienie naturalnych zasobów wody, niż zostawianie dla nich wody w wiaderkach.

PoprzedniPierwsze nowoczesne budki telefoniczne zostaną zainstalowane w Southampton
NastępnyDzisiaj ma być najgorętszy dzień lata. A wraz z nim – burze