Start Polecane Depresja powodem trzech wizyt dziennie w miejskim oddziale pogotowia ratunkowego

Depresja powodem trzech wizyt dziennie w miejskim oddziale pogotowia ratunkowego

346
0

Depresja jest głównym powodem trzech wizyt dziennie na ostrym dyżurze w szpitalu uniwersyteckim w Southampton.

Organizacja charytatywna Mind zajmująca się zdrowiem psychicznym powiedziała, że ​​„głęboko niepokojące” jest to, że tak wiele osób potrzebuje pomocy w nagłych wypadkach z tego powodu.

Dane NHS Digital pokazują, że w ciągu roku do marca „uczucie przygnębienia” było główną skargą pacjenta na 915 wizyt w szpitalu. To średnio trzy wizyty dziennie.

Leila Reyburn, kierownik ds. polityki i kampanii w firmie Mind, powiedziała: „To bardzo niepokojące, że tak wielu ludzi czuje się tak źle psychicznie, że musi iść na pogotowie. „Potwierdzają to dane, które pokazują, że coraz większa liczba osób, w tym dzieci, jest leczonych przez NHS w zakresie zdrowia psychicznego.”

„Wiele osób zauważyło pogorszenie się ich zdrowia psychicznego podczas pandemii, dlatego ważne jest, aby rząd wykorzystał nadchodzący przegląd wydatków do finansowania usług zdrowia psychicznego, aby ludzie mogli uzyskać pomoc wcześnie, zanim znajdą się w sytuacji awaryjnej”.

Różne dane pokazują, że „zaburzenie depresyjne” zostało wymienione jako pierwsza podejrzana lub potwierdzona diagnoza wśród 540 wizyt na oddziałach ratunkowych w szpitalu uniwersyteckim Southampton NHS Foundation Trust w latach 2020-21.

W tym samym okresie w całej Anglii odnotowano 114 000 wizyt na pogotowiu, w których pacjent był wstępnie rejestrowany jako odczuwający depresję.

PoprzedniGod’s House Tower w Southampton
NastępnyZniżki na bilety autobusowe w Southampton