Start Polecane Deliveroo wprowadza opcję płatności na raty

Deliveroo wprowadza opcję płatności na raty

267
0

Serwis dowożący jedzenie na wynos, Deliveroo wprowadza możliwość płatności na raty, poprzez Klarnę.

Ekspert od oszczędzania pieniędzy – Martin Lewis – wystosował ostrzeżenie dla użytkowników często korzystających z usług Deliveroo.

Eksperci zwracają uwagę, iż to kolejny przypadek, gdy „zachęca się mieszkańców Wysp do niezrównoważonego stylu życia i zadłużania się w czasie kryzysu finansowego”.

Martin Lewis, założyciel MoneySavingExpert napisał na Twitterze: „Opcja kup teraz, zapłać później wydaje się niewinna i nieszkodliwa, ale to wciąż nieuregulowany sektor na rynku. Każdy dług, nawet zeroprocentowy, wciąż jest długiem” – dodał. I podkreślił, że „z usług pożyczania powinno się korzystać wyłącznie w przypadku, gdy zaplanowaliśmy jednorazowo jakiś zakup i przygotowaliśmy się finansowo na jego spłatę, a nie wtedy, gdy chcemy zjeść kurczaka z Nandosa”.

Eksperci przypominają także, że Klarna – choć sama w sobie nie pobiera odsetek za spóźnione płatności – ma możliwość sprzedania długu windykatorom, którzy takie opłaty już naliczają. Oznacza to, że osoby, które mają problem z uregulowaniem długu, będą mieć jeszcze większe trudności, aby wyjść na prostą.

PoprzedniPolicja znalazła „200 roślin konopi” po wybuchu pożaru w jednym z domów w Southampton
NastępnyKoszty utrzymania: „banki ciepła” zostaną uruchomione w bibliotekach w Southampton