Start Brexit Decyzja o zawieszeniu parlamentu wywołała protesty w Southampton

Decyzja o zawieszeniu parlamentu wywołała protesty w Southampton

863
0

Dziesiątki osób zgromadziły się w centrum Southampton, aby wziąć udział w proteście po tym, jak premier Wielkiej Brytanii wysunął propozycję o zawieszeniu obrad parlamentu.

Członkowie Liberalnych Demokratów z Southampton i niektórzy radni Pracy zebrali się na Guildhall Square, aby zaprotestować przeciwko decyzji o zawieszeniu Parlamentu. Richard Blackman, przewodniczący Liberalnych Demokratów w mieście, powiedział, że protestujący chcą wyrazić swoje zaniepokojenie decyzją premiera o zawieszeniu parlamentu między wrześniem a październikiem.

Krytycy, w tym marszałek Commons, John Bercow, nazwali ten ruch „konstytucyjnym oburzeniem”, mającym powstrzymać posłów przed interwencją, gdy Wielka Brytania zmierza w kierunku Brexitu bez porozumienia 31 października.

Decyzja Borisa Johnsona wywołała protesty w całym kraju. Tymczasem petycja internetowa wzywająca rząd do odrzucenia planów zawieszenia parlamentu zgromadziła ponad milion podpisów.

E-petycja na stronie internetowej Parlamentu zyskała 100 000 podpisów w ciągu zaledwie kilku godzin, a więc próg wymagany przez parlamentarzystów. W środę tysiące osób zaprotestowało przeciwko planom zawieszenia Parlamentu, a wiece w Londynie, Edynburgu i innych miastach odbyły się w ciągu kilku godzin od ogłoszenia decyzji przez premiera Borisa Johnsona.

PoprzedniPogotowie we wschodniej Anglii podwaja korzystanie z prywatnych pojazdów
NastępnyOlbrzymi pożar w Southampton