Start Polecane Dawny bank zostanie zburzony i zamieniony na mieszkania studenckie

Dawny bank zostanie zburzony i zamieniony na mieszkania studenckie

488
0

Budynek w centrum Southampton, który był kiedyś bankiem, ma zostać wyburzony, aby zrobić miejsce dla nowych mieszkań.

Plany dotyczące 47 nowych mieszkań studenckich i kawiarni na parterze w miejscu zajmowanym niegdyś przez NatWest przy Southampton High Street otrzymały zielone światło.

Budynek – pusty od lat – ma zostać wyburzony, aby zrobić miejsce dla nowego sześciopiętrowego obiektu. W 2019 r. Rada Miasta zatwierdziła propozycje dotyczące 97-pokojowego hotelu w tym miejscu, a teraz nowe propozycje akademików otrzymały zielone światło.

Plany przedstawione przez Stelling Properties Ltd wywołały mieszane reakcje. Radny Bargate John Noon wcześniej poprosił o odrzucenie planów. Powiedział: „Liczba bloków studenckich w centrum miasta jest zbyt duża, co sprawia, że ​​dalsze zakwaterowanie studenckie w centrum miasta nie jest opłacalne”.

Towarzystwo Miasta Southampton poinformowało, że wcześniej zgłaszało obawy dotyczące zapotrzebowania na nowe hotele i akademiki w mieście. Dodało jednak, że ocenie rynku dokonanej w tym przypadku „trzeba” ufać. „W sumie cieszymy się, że możemy wspierać tę aplikację”, powiedziała grupa.

Pojawiły się również obawy dotyczące wpływu nowej inwestycji na pobliskie budynki. Planiści twierdzą jednak, że rozwój nie doprowadzi do „szkodliwej utraty światła, prywatności lub zacienienia”.

PoprzedniJedno na 20 dzieci w szkołach średnich w Anglii zarażone Covid
NastępnyOd poniedziałku wojsko dostarczy benzynę do stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii